Dentysta dla Rodziny

Wszystko co powinieneś wiedzieć o stomatologii rodzinnej

dentysta
Implantologia

Jak zakłada się implanty stomatologiczne?

Popularność implantów stomatologicznych stale wzrasta. Wynika to faktu, że obecnie oferują one znaczną ilość ważnych zalet, które są nieosiągalne w przypadku innych rozwiązań protetycznych. Implanty stomatologiczne gwarantują wysoką stabilizację korony protetycznej, przez co efekt naturalnego zęba, uzyskany w sztuczny sposób, jest na bardzo wysokim poziomie. Z tego powodu, warto jest rozważyć wszczepienie implantów zamiast decydowania się na inne rozwiązanie protetyczne.

Przed podjęciem leczenia implantologicznego, warto jest zdecydować się na powiększenie swojej wiedzy w zakresie tego, jak przebiega leczenia implantologiczne, na czym polega wszczepianie implantów i co należy zrobić po zabiegu implantacji. Jeśli jesteś zainteresowany tym, by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie leczenia implantami stomatologicznymi, kontynuuj czytanie artykułu.

Etap pierwszy

Podczas pierwszego etapu dokonuje się wszelkich działań diagnostycznych i przygotowawczych przed zabiegiem implantacji. Przed zabiegiem implantacji lekarz implantolog zleca wykonanie niezbędnych badań, które zweryfikują aktualny stan uzębienia, a także pomogą określić drogę leczenia implantologicznego. Po opracowaniu drogi leczenia podejmowane jest wszczepienie implantu, jednak nim to nastąpi konieczne jest przygotowanie dziury w wyrostku zębodołowym.

Stworzony otwór to miejsce dla przyszłego implantu – to właśnie tam implant zostanie umieszczony. Po stworzeniu otworu dokonuje się wszczepienia implantu, najczęściej w znieczuleniu miejscowym, można jednak zdecydować się na wszczepienie pod narkozą.

Etap drugi

Podczas drugiego etapu, który następuje po pewnym czasie po wykonaniu zabiegu, lekarz implantolog dokonuje nacięcia błony śluzowej, która jest umiejscowiona bezpośrednio nad implantem. Wówczas na implancie mocuje się śrubę gojącą, która przede wszystkim ogranicza czas niezbędny na wygojenie całej rany.

Etap trzeci

Trzeci etap leczenia implantologicznego polega na pobraniu wycisków jamy ustnej pacjenta, które posłużą do dopasowania korony zębowej, docelowo umieszczanej na implancie. Na podstawie tego wycisku tworzony jest także łącznik, służący jako sposób na umocowanie korony sztucznej na implant.

Zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu

Po zabiegu implantacji trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Rana po zabiegu implantacji goi się długo, więc trzeba na nią szczególnie uważać. Implantacja wymaga ograniczenia diety do płynnych posiłków. Dla pewności do higieny warto jest stosować środki przeznaczone dla osób, które posiadają implanty.