Dentysta dla Rodziny

Wszystko co powinieneś wiedzieć o stomatologii rodzinnej

Jaka-jest-cena-implantow-zebowych
Implantologia

Jaka jest cena implantów zębowych?

Piękny i zdrowy uśmiech dodaje uroku oraz pewności siebie, poprawia samopoczucie oraz podnosi samoocenę. Wpływa korzystnie nie tylko na stan psychiczny ale również zdrowotny, ponieważ ubytki zębów z uwagi na zaburzenie prawidłowego rozłożenia siły nacisku wywieranej podczas procesu przeżuwania pokarmu prowadzą do bardzo poważnych konsekwencji, w tym dolegliwości bólowych. Na szczęście nowoczesna stomatologia dysponuje innowacyjnymi technikami protetycznymi umożliwiającymi poprawę jakości życia pacjentów. Wśród szerokiej oferty korekcyjnej wyróżnić można między innymi implanty. Warto zatem znaleźć odpowiedź na pytanie: Czym są i jaka jest cena implantów zębowych?

Implanty zębowe – czym są?

Implanty zębowe stanowią swoistą bazę umożliwiającą odtworzenie zęba utraconego na skutek bardzo rozwiniętej próchnicy skutkującej koniecznością ekstrakcji, nieleczonej paradontozy lub urazów. Ponadto, zdarzają się sytuacje w których nie doszło do prawidłowego wykształcenia zawiązków zębowych. Wówczas z pomocą przychodzi nowoczesna implantologia, a sam implant stanowi specjalistyczną śrubę wszczepianą w miejsce naturalnego korzenia zębowego, na której montuje się koronę protetyczną lub protezy zębowe.

Rodzaje implantów zębów

Innowacyjna implantologia oferuje bardzo szeroki wybór produktów. Ich rodzaj zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz wskazań stomatologicznych określanych podczas konsultacji i diagnostyki lekarskiej.
Na rynku dostępne są implanty zębowe wykonane z tytanu. Z jednej strony cechują się one niezwykłą wytrzymałością, z drugiej jednak mają dość niskie walory estetyczne. Implanty cyrkonowe nie tylko przypominają swoje naturalne odpowiedniki ale również są odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak zmiana temperatury, czynniki chemiczne czy wywierany na nie duży nacisk. Ponadto, implanty te dobrze integrują się z tkanką kostną pacjenta oraz wykazują bardzo nieliczne przeciwwskazania do ich zastosowania. W zależności od złożoności i liczby etapów procesu wszczepiania implantów można wyróżnić implanty jednofazowe i dwufazowe. Implanty jednofazowe możliwe są do zastosowania pod warunkiem zadowalającego stanu jamy ustnej pacjenta oraz braku ubytków kostnych. Wówczas procedura może być wykonana podczas jednej wizyty stomatologicznej. W drugim przypadku w pierwszej kolejności konieczne jest wszczepienie implantu oraz jego integracja z tkankami pacjenta, a dopiero po tym etapie mocowanie przygotowanej korony protetycznej.

Implanty zębowe – koszt

Nowoczesna implantologia z powodzeniem pomaga pacjentom borykającym się z brakami w uzębieniu. Niestety jest ona dość kosztowna. Jaka jest cena implantów zębowych? Koszt wszczepienia implantu zębowego uzależniony jest od konkretnej sytuacji zdrowotnej pacjenta, stanu jego uzębienia oraz ilości niezbędnych do wykonania czynności stomatologicznych i protetycznych. Ponadto, ceny implantów uzależnione są od dostępności tego typu usług na danym rynku, zapotrzebowania na nie oraz obecności konkurencji. Jednakże przyjmuje się, że ceny średnie wynoszą około trzy tysiące złotych i mieszą się w przedziale od dwóch do pięciu tysięcy złotych za jeden implant zębowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *