Dentysta dla Rodziny

Wszystko co powinieneś wiedzieć o stomatologii rodzinnej

szczoteczka soniczna
Bez kategorii

Szczoteczka elektryczna czy soniczna – jaką wybrać?

Higiena w życiu codziennym człowieka to coś czego zdecydowanie nie powinno się lekceważyć. Dzięki właściwemu przestrzeganiu zasad higieny osobistej, możemy uniknąć wielu groźnych dla naszego organizmu chorób. Szczególną uwagę trzeba jednak przyłożyć do higieny naszej jamy ustnej. To jak dbamy o nasze zęby, przełoży się nie tylko na nasze zdrowie, ale także mniej pieniędzy wydanych u stomatologa. Wybór odpowiedniej szczoteczki odgrywa tu kluczowe znaczenie. Obecnie rynek proponuje nam wiele ich rodzajów, jak więc wybrać te najlepszą?

Charakterystyka szczoteczki elektrycznej

To, jak ważne jest szczotkowanie zębów, chyba nie trzeba nikomu udowadniać. Dzięki prawidłowej i rzetelnej higienie jamy ustnej, możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków. Szczoteczka elektryczna, czyli taka, który posiada wbudowany akumulator ładowany energią elektryczną. Jest to zdecydowanie jeden z najchętniej wybieranych rodzajów szczoteczek. Zazwyczaj wybieramy zwłaszcza te z okrągłą główką. Tego typu modele idealnie sprawdzą się dla każdego. Szybkie ruchy rotacyjne główki szczoteczki sprawiają, że włosie końcówki szybko dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów. Nie da się ukryć, że używanie szczoteczki elektrycznej jest dużo wygodniejsze aniżeli manualnej. Używając tej pierwszej wyczyścimy nasze zęby w takim samym czasie i z o wiele większą dokładniejszą niż przy użyciu szczoteczki manualnej.

Charakterystyka szczoteczki sonicznej

Rozwój technologii sprawił, że mamy coraz to nowe możliwości wy wyborze rzeczy przydatnych w higienie jamy ustnej. Szczoteczka soniczna teoretycznie wygląda bardzo podobnie do elektrycznej. W rzeczywistości różnią się one pewnymi istotnymi cechami. W skrócie, szczoteczka soniczna jest nowoczesną wersją elektrycznej, w której zastosowano technologię fal dźwiękowych. Dzięki nim głowica wykonuje ruchy pulsacyjno-wymiatające, przez co doskonale czyści zęby nie tylko z resztek jedzenia, ale również z przebarwień i kamienia. W zależności od tego, który model wybierzemy, wykonuje ona od od 30 do nawet 90 tysięcy obrotów na minutę. Elektryczna wykonuje zaś jedynie od 4 do 8 tysięcy ruchów. Różnica jest więc znaczna. Warto zwrócić na to uwagę przy dokonywaniu zakupu.

Którą szczoteczkę wybrać?

Szczoteczka soniczna czy elektryczna to często trudna decyzja dla tych, którzy chcą zadbać o lepszą higienę jamy ustnej. Główne różnice, które występują pomiędzy szczoteczką elektryczną a soniczną to zastosowana technologia, głowica oraz technika szczotkowania. Przed dokonaniem decyzji o zakupie warto zapoznać się z technologią każdej z nich. Zarówno jedna jak i druga posiada różne przeciwwskazania dotyczące schorzeń jamy ustnej. Wybierając szczoteczkę, warto kierować się nie tyle opiniami innych osób, które już używały danego produktu, co własnymi indywidualnymi potrzebami. Mimo tego jaki rodzaj szczoteczki wybierzemy, każda z nich zapewni nam odpowiednią higienę jamy ustnej i zminimalizuje ryzyko chorób, takich jak próchnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *