Czy wstawienie implantu boli?
Zabieg wszczepiania implantu wydaje nam się być bardzo inwazyjny, a co za tym idzie bardzo bolesny. Stomatolog musi nawiercić kość oraz wkręcić śrubę i na samą myśl o tym mamy bolesne skojarzenia. Czy wstawienie implantu boli? Jak jest w rzeczywistości?
Wszelkie nasze obawy przed tym, czy wstawienie implantu boli, są nieuzasadnione. Zabieg wstawienia implantu odbywa się w miejscowym znieczuleniu, a więc jest zupełnie bezbolesny. Pan doktor przed wykonaniem zabiegu poda nam odpowiednią porcję środka znieczulającego oraz upewni się, czy nie odczuwamy bólu. Odpowiedni komfort pacjenta podczas zabiegu to także komfort dla lekarza, który przeprowadza zabieg. Wstawienie implantów wymaga od lekarza niezwykłej precyzji oraz umiejętności. Zadaniem implantów jest odpowiednie przenoszenie siły podczas żucia pokarmów. Nie możemy także zapomnieć o funkcjonalności oraz estetyce implantów. Dlatego można być spokojnym, że lekarz zadba w maksymalny sposób o nasz komfort. W końcu zarówno lekarz, jak i pacjent grają do jednej bramki.
implant zęba charakterystyka
Implanty mają za zadanie zastąpić nasze naturalne zęby, które utraciliśmy. Dlatego istotnym elementem jest by były one odpowiednio dopasowane. Możemy wyróżnić kilka typów implantów, a więc zarówno ich dobór oraz założenie będzie w pełni dla nas komfortowe. Implanty śródkostne to najbardziej powszechne implanty na rynku. Zlokalizowane są w okolicy kości szczęki bądź żuchwy. Implanty podkostne, są umieszczone pod dziąsłem. Implanty wykonane są z różnego rodzaju materiału jak: implanty tytanowe, ceramiczne oraz polimerowe.
Wstawienie implantu – etapy zabiegu
W pierwszej kolejności następuje wszczepienie implantu. Do tego celu potrzebny jest zabieg chirurgiczny. Do zabiegu wszczepienia implantu potrzebne jest wywiercenie odpowiedniej wielkości otworu w kości. Następnie stomatolog wkręca implant lub śrubę. Kolejnym etapem jest zakładanie implantu – polega to na jego odsłonięciu, by następnie wkręcić śrubę. Zabieg ten wykonywany jest dopiero po wygojeniu rany oraz połączeniu śruby z kością. Dentysta odsłania wszczep, a następnie wkręca śrubę gojącą. W ten sposób przyspiesza cały proces gojenia się rany oraz – co bardzo istotne – modeluje kształt dziąsła. Ostatnim etapem jest pobieranie wycisku oraz założenie tymczasowej protezy zęba. Podczas pierwszej wizyty u dentysty pobierany jest wycisk protetyczny, a wraz z pacjentem dobierany jest odpowiedni odcień korony. Na podstawie odlewu protetyk wykonuje łącznik oraz koronę protetyczną.
Ile kosztuje implant jednego zęba?
Całkowity koszt wszczepiania implantów zależy od bardzo wielu czynników. Sam koszt wszczepienia implantu to koszt rzędu 3500zł. Natomiast za każdy kolejny element musimy dopłacić. Cena zarówno łącznika, jak i korony uzależniona jest od materiału, z którego został wykonany element. Dlatego ceny mogą sięgnąć nawet około 2 tys. zł. Oczywiście należy wliczyć w cenę koszt samych wizyt u dentysty. Koszt całkowity może wynieść około 7 tys zł.