Dentysta dla Rodziny

Wszystko co powinieneś wiedzieć o stomatologii rodzinnej

Ile-kosztuje-usuniecie-kamienia-z-zebow
Profilaktyka

Ile kosztuje usunięcie kamienia z zębów?

Każdy dobry stomatolog posiada w swojej ofercie usługę usuwania kamienia z zębów. Mnóstwo osób jednak unika tego zabiegu z obawy o ból, dyskomfort i późniejszą nadwrażliwość zębów. Jak to rzeczywiście wygląd w praktyce? Ile kosztuje usunięcie kamienia z zębów? Jak często trzeba usuwać kamień u stomatologa? Na te oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Usuwanie kamienia z zębów?

Coraz więcej osób zgłasza się do gabinetów stomatologicznych w celu usunięciu kamienia z zębów. Ile kosztuje usunięcie kamienia z zębów? Za ten zabieg klienci zapłacą w granicach od 50 zł do 100 zł (w zależności od gabinetu). Mimo, iż zabieg nie jest bolesny, to jednak nie należy do najprzyjemniejszych. Warto jednak regularnie go wykonywać, gdyż kamień na zębach nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również przyczynia się do tego, iż zęby szybciej się psują.

Skład kamienia nazębnego

Kamień nazębny występuje praktycznie u każdej dorosłej osoby. Nawet ścisła dieta i zdrowy styl życia nie jest gwarantem tego, iż ten kamień nie pojawi się na zębach. Najczęściej jednak występuje on u osób, które palą papierosy oraz piją ogromne ilości kawy. Z kamieniem na zębach walczą również osoby, które zapominają o systematycznym myciu zębów. Niewiele osób bowiem zdaje sobie sprawę, iż kamień na zębach składa się z resztek pożywienia, z substancji ze śliny oraz bakterii próchnicotwórczych.

Jak czyścić zęby z kamienia?

Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedniej higieny. Szczotkowanie zębów rano i wieczorem, używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej zdecydowanie może przyczynić się do tego, iż tego kamienia będzie mniej. Oprócz tego, ważne są systematyczne wizyty u stomatologa. Minim raz w roku należy wybrać się do dentysty, by dokonać przeglądu jamy ustnej i przy okazji usunąć kamień. Dobry stomatolog pozbędzie się kamienia u pacjenta nowoczesnymi sposobami. Jednym z nich jest metoda, która usuwa kamień przy pomocy ultradźwiękowego. Powierzchnia zęba poddana działaniu ultradźwięków. Jest ona bezbolesna i szybka, więc pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Czyszczenie zębów z kamienia w domu

Kamień nazębny można także spróbować usunąć w domu. Najlepiej jednak zapobiegać jego powstawaniu, co precyzyjnie opisano powyżej. Jeżeli jednak terminy u stomatologa są bardzo odległe, a kamień na zębach utrudnia spożywanie posiłków można sięgnąć po specjalistyczne pasty, które przyczynią się do tego, iż kamień ten zmniejszy się. Na rynku pojawiły się także elektryczne skalery (urządzenia do usuwania kamienia). Doskonale radzi sobie z różnorodnymi osadami na zębach, jednak jego cena jest dość wygórowana (od 200 do 400 zł). Wielu stomatologów zgodnie twierdzi, iż najlepiej i najbezpieczniej tego typu zabiegi wykonywać na profesjonalnym fotelu dentystycznym u specjalisty. Wówczas lekarz zadba o to, by nie zostały uszkodzone zęby, co bardzo często zdarza się, gdy klienci sami w domu próbują czyścić zęby z kamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *